Avtor: Župnija Dokležovje Objavljeno: 20. 03. 2016

Oznanila 30. marec 2016

Aleluja, Kristus je vstal!

Vsem verujočim v Kristusovo vstajenje, duhovniki in župnijski sodelavci radostno čestitamo. Kristus nas kliče, da mu sledimo v velikonočno skrivnost. Vendar usmerjenost človeka proti nebu ni razlog, da zanemarimo tudi zemeljske stvarnosti, ampak opogumljeni s Kristusovim vstajenjem in močjo evangelija pogumno pričujemo svetu oznanilo rešitve in odrešenja.
Vsem želimo vesele in blagoslovljene velikonočne praznike.

Obredi velikega tedna bodo v četrtek, petek in soboto ob 17. uri. Lepo vabljeni k obredom velikega tedna, posebej še otroci, njihovi starši in botri.

Na veliki četrtek vabimo vernike, ki imajo možnost in čas, da se dopoldne ob 9. uri udeležijo krizmene svete maše v soboški stolnici. Pri tej sveti maši bo g. škof posvetil sveta olja, ki jih uporabljamo pri zakramentih v tem letu (pri svetem krstu, svetem maziljenju, birmi…).

Na veliko soboto bomo izpostavili Najsvetejše pred Božji grob ob 9. uri dopoldan. Vabimo vas k molitvi k Božjemu grobu.
Ob 11. in ob 15. uri bomo blagoslovili velikonočna jedila v župnijski cerkvi.

Na velikonočni ponedeljek bodo svete maše kot ob nedeljah: ob 8. in ob 10. uri dopoldan.

Prosimo vas, da se lepo pripravimo na velikonočne praznike, da opravimo sveto spoved. Prav tako prosimo člane ŽPS, da pripravijo vse potrebno za obhajanje velikonočnih skrivnosti.

Verouk bomo imeli zopet v četrtek, 31. marca 2016. Prav tako bomo začeli s svetopisemskimi uricami.

Danes, v nedeljo 20. marca popoldne ob 16. uri, bo v župnijski cerkvi v Beltincih koncert družinskih zasedb, ki ga pripravlja glasbena šola Beltinci. Predstavili se bodo učenci, ki bodo zaigrali skupaj s starši, brati in sestrami in ostalimi sorodniki.

Na velikonočni ponedeljek, 28. marca 2016 ob 16. uri, bo v župnijski cerkvi v Beltincih tradicionalni velikonočni koncert, ki ga pripravlja glasbena šola Beltinci. Predstavili se bodo zbori, orkestri in večje komorne skupine, ki delujejo na šoli. Vljudno vabljeni. Vstop je prost.

Mašni nameni od 21. marca do 3. aprila 2016
Ponedeljek, 21. marec; Serapion - mučenec:
17.00 za + Franca Plej
Torek, 22.marec; Lea - spokornica
17.00 za + Marijo Panker
Sreda, 23. marec; Alfonz  - škof:
17.00  za + Apolonijo Kovač
Četrtek, 24. marec; Veliki četrtek:
17.00 za + Ano Horvat
  za + Marjano Meolic
Petek, 25. marec; Veliki petek:
17.00  obredi velikega petka
Sobota, 26. marec; Velika sobota:
17.00 za + Alojza Sreš (obl.)
  za + Apolonijo Kovač
Nedelja, 27. marec; VELIKA NOČ:
8.00 za + Dušana in Alojza Balažic in + starše
10.00 za + Kazimirja Antolin
Ponedeljek, 28. marec; Velikonočni ponedeljek:
8.00  za + Franca Plej
10.00 za + Apolonijo Kovač
Torek, 29. marec; Torek v velikonočni osmini:
17.00 za + Marijo Panker
Sreda, 30. marec; Sreda v velikonočni osmini:
17.00 za + Apolonijo Kovač
Četrtek, 31. marec; Četrtek v velikonočni osmini:
17.00 za + Ano Horvat
Petek, 1. april; Petek v velikonočni osmini:
17.00 za + Marjano Meolic
Sobota, 2. april; Sobota v velikonočni osmini:
8.30  za + Franca Plej
Nedelja, 3. april; 2. velikonočna nedelja- nedelja Božjega usmiljenja:
8.00  za + Marijo Panker
10.00 za + Franca in Marto Klemenčič

Romanje v RIM, VATIKAN in ASSISI
Ob 10. obletnici ustanovitve Škofije Murska Sobota vabljeni na zahvalno romanje v RIM, VATIKAN in ASSISI, ki bo od 26. do 29. septembra 2016. Več infomracij lahko dobite na župnišču in objavljeno bo v naslednjih oznanilih.