Avtor: Župnija Dokležovje Objavljeno: 15. 05. 2016

Oznanila 15. maja 2016

Fatimska Marija romarica v Sloveniji
Na petmesečno romanje v Slovenijo je 12. maja prispela Marija Romarica iz Fatime. V pripravi na stoletnico njenih prikazovanj v Fatimi bo njen kip že tretjič na obisku v naši krajevni Cerkvi. Kot so zapisali v Slovenski škofovski konferenci, sta dva dosedanja prihoda, leta 1997 in 2008, prinesla zelo dobre dušnopastirske sadove. Če bo vse skrbno organizirano in zlasti spremljano z gorečo molitvijo, bo tokratni tretji obisk postal vseslovenski Marijin misijon s poglobitvijo vere, upanja in ljubezni. Marija bo po župnijah romala od 13. maja do 13. oktobra.
V Fatimi na Portugalskem se je Marija prikazala trem otrokom, Jacinti (Hiacinti), Francku in Luciji 13. maja 1917 in potem še vsak mesec do 13. oktobra.
Pri prvem prikazovanju je Marija naročila pastirčkom, naj odslej pobožno molijo rožni venec. Nato jih je vprašala, ali se hočejo Bogu darovati s tem, da mu bodo radi prinašali žrtve in sprejemali vse trpljenje v spravo za številne grehe, s katerimi ljudje žalijo Boga. Otroci so to obljubili. Pri junijskem prikazovanju jim je Gospa povedala »prvo skrivnost«. Po Jacinto in Francka bo kmalu prišla, Lucija pa bo živela dalj časa, ker hoče po njej Jezus razširiti po svetu češčenje Marijinega brezmadežnega Srca. Pri julijskem prikazovanju so vidci za trenutek smeli videti ognjeno morje, kjer trpe hudobci in pogubljene duše.
Potem je Marija napovedala svetovno vojno, končno zmago njenega brezmadežnega Srca in da se bo Rusija spreobrnila. To je »druga fatimska skrivnost«. »Tretja fatimska skrivnost« pa še ni znana. Ob zadnjem prikazovanju oktobra se je zbralo okoli 70.000 ljudi. Marija se je predstavila kot Gospa svetega rožnega venca in naročila, naj njej v čast na tem kraju postavijo kapelo.
Papež Pavel VI. je ob 50. obletnici prikazovanj (13. maja 1967) poromal v Fatimo in v govoru posebej naglasil poziv fatimske Gospe k molitvi in pokori. Papež Janez Pavel II. (tudi ta je obiskal Fatimo) pa pripisuje posebnemu čudežu fatimske Marije, da je preživel atentat 13. maja. 1981.
Marija romarica bo našo župnijo obiskala 15. septembra, na ta obisk se pripravljajmo z molitvijo.

Proščenje pri klarisah
Na binkoštni ponedeljek, 16. maja 2016, obhajamo praznik Marije, Matere Cerkve – zavetnice samostana sester klaris v Turnišču.
- prva sv. maša bo ob 5.30 uri,
- nato bo ves dan češčenje Najsvetejšega.
- ob 11. uri bo sv. mašo daroval škof msgr. dr. Jožef Smej.
- ob 16. uri bo molitvena ura,
- ob 17. uri pa bo slovesno sv. mašo daroval škof ordinarij msgr. dr. Peter Štumpf.

V nedeljo, 22. maja, bomo v naši župniji obhajali praznik prvega svetega obhajila. Lepo vabimo vse, da se v svojih molitvah spomnite naših prvoobhajancev in njihovih staršev. Slovesnost prvega svetega obhajila bo ob 10. uri.
V pripravi na prvo sveto obhajilo bomo s prvoobhajanci obhajali devetdnevnico, ki jo pripravlja katehistinja Marija Brest. Vabimo tudi ostale, da se vključijo v to devetdnevnico, sploh pa, da cela župnija moli za naše prvoobhajance.

SPREJEMNI PREIZKUSI IN VPIS ZA NOVE UČENCE GLASBENE ŠOLE bodo v petek, 27. maja 2016 od 14:00-17:00 ure.
Vpisujemo na programe Predšolska glasbena vzgoja (5-letni otroci), Glasbena pripravnica (6-letni otroci) in
NOVO!!! - Glasbene urice (3- in 4-letni otroci).
Instrumenti: klavir, harmonika, diatonična harmonika, orgle, violina, kontrabas, klj. flavta, flavta, klarinet, saksofon, trobenta, rog, bariton, tuba, tolkala, kitara, cimbale in petje. NOVO!!! - čelo
Vabljeni otroci in odrasli, ki vas veseli petje ali igranje!
Več informacij na GSM 041 937 808 ali na www.gs-beltinci.si.

3. dan za Magnificat TURNIŠČE sobota, 28. maja 2015
Spored molitvenega dne
10.30: jutranja molitev iz Magnificata in pozdravne besede
11.30: predavanje prof. Maksimilijana Matjaža