Avtor: Župnija Dokležovje Objavljeno: 29. 05. 2016

Oznanila 29. maj 2016

Srce Jezusovo - češčenje
Papež Pij XII. je v okrožnici o Srcu Jezusovem (Haurietis aquas) zapisal: Češčenje Srca Jezusovega je »najuspešnejša šola Božje ljubezni« (št. 72). To češčenje je »naravno vzcvetelo iz žive vere in gorečega češčenja Božjega Odrešenika in njegovih poveličanih ran, ki so kot znamenje njegove neizmerne ljubezni v največji meri vplivale na duše« (št. 52).
Srce Jezusovo nam »predstavlja in nazorno postavlja pred oči vso ljubezen, s katero nas je Kristus ljubil in nas še sedaj ljubi. Prav zato je treba pripisovati češčenju presvetega Srca tolikšen pomen in ga imeti za najbolj dovršeno praktično izpovedovanje krščanske vernosti. (…) Češčenje presvetega Srca Jezusovega je po svojem bistvu češčenje tiste ljubezni, s katero nas Bog ljubi po Jezusu, in hkrati dejanski izraz naše ljubezni, s katero mi ljubimo Boga in svojega bližnjega. (….) Za svoj namen ima, da nas privede do najpopolnejše in najbolj dovršene ljubezni do Boga in do bližnjega, do tiste ljubezni, ki vsak dan bolj velikodušno izpolnjuje novo zapoved« (št. 60).
Srce Jezusovo - papež Janez Pavel II.
Papežu Janezu Pavlu II. je češčenje presvetega Jezusovega Srca zelo pri srcu. V nagovoru ob 300. obletnici smrti sv. Marjete Marije Alakok je povedal: »Ko sem bil leta 1986 kot romar ob grobu sv. Marjete Marije, sem prosil v duhu izročila Cerkve, naj bi češčenje Srca Jezusovega doživelo pristno prenovo. V Srcu Jezusovem namreč človeško srce spoznava resnični in edini smisel svojega življenja in poslanstva. Samo v Kristusovem Srcu dobi človek zmožnost, da more ljubiti.«
Isti papež je v nekem drugem nagovoru dejal: »Bistvene prvine te pobožnosti so stalno vključene v duhovnost Cerkve skozi vso njeno zgodovino. Od vsega začetka je Cerkev zazrta v prebodeno Srce križanega Kristusa, iz katerega sta pritekli kri in voda, simbola zakramentov, ki vzpostavljajo Cerkev.«

V torek, 31. maja, zaključujemo z letošnjimi šmarnicami. Zahvaljujemo se vsem, ki se trudite za to, da šmarnice lepo potekajo in da otroci prihajajo dan za dnem k šmarnicam. Vabljeni zadnji dan k zaključku šmarnic.
V tem tednu obhajamo prvi četrtek, prvi petek in prvo soboto v mesecu. Vabljeni smo k zakramentom. Na prvi petek (3. junija) obhajamo tudi praznik Srca Jezusovega.
Romanje bolnikov na Brezje
48. romanje bolnikov, invalidov in ostarelih na Brezje bo letos v soboto, 18. junija 2016. Tudi iz naše župnije bomo romali na Brezje, zato prosimo, da se čimprej prijavite v župnijskem uradu ali v zakristiji.
Ob 9.00 uri bo molitev rožnega venca in priložnost za spoved.
Ob 10.00 uri pa bo na trgu pred baziliko sveta maša, ki jo bo daroval mariborski nadškof msgr. Alojzij Cvikl.

Mašni nameni od 30. maja do 12. junija 2016

Ponedeljek, 30. maj; Kancijan in drugi oglejski mučenci:
18.00 v zahvalo za življenje pa zdravje
Torek, 31. maj; Obiskanje Device Marije:
18.00 za + Moniko Škraban
Sreda, 1. junij; Justin - mučenec:
18.00 za + Miroslava Čeh
Četrtek, 2. junij; Marcelin in Peter - mučenca:
18.00 za + Apolonijo Kovač
Petek, 3. junij; Srce Jezusovo:
18.00 za + Marjano Meolic
Sobota, 4. junij; Marijino Brezmadežno srce:
8.30 za + Ano Horvat
Nedelja, 5 junij; 10. nedelja med letom:
8.00 za + Pavlino, Regino in Jerneja Lukač
 v zahvalo za življenje
10.00za + Benoja in Leona Ščap
Ponedeljek, 6. junij;Norbert - škof:
18.00 za + Marijo Gavez (obl)
Torek, 7. junij; Robert Newminski - opat:
18.00 za + Franca Plej
Sreda, 8. junij; Medard - škof:
18.00 za + Jožefa in Marto Klemenčič
Četrtek, 9. junij; Primož in Felicijan - mučenca:
18.00 za + Marjano Meolic
Petek, 10. junij; Bogumil Poljski - škof:
18.00 za + Marijo Panker
Sobota, 11. junij; Barnaba - apostol:
8.30 za + Moniko Škraban
Nedelja, 29. maj; 11. nedelja med letom:
8.00 za + Slavka Kuzma (30. dan) iz Ljubljane
10.00 za + očeta Leopolda in mamo Otilijo, ter brata Branka Jerič
 za + Janeza Miholič

RIM, VATIKAN in ASSISI
na zahvalno romanje ob 10. obletnici ustanovitve škofije
26. do 29. september 2016
duhovno vodstvo: škof, msgr. dr. Peter Štumpf
1. dan: ponedeljek, 26. september          Slovenija – Rim
2. dan: torek, 27. september    Rim
Zajtrk. Najprej se zapeljemo do bazilike sv. Janeza v Lateranu, kjer so bivali papeži dobrih tisoč let, preden so se konec 14. stol. preselili v Vatikan.  Lateranska bazilika je stolnica Rimske škofije in uradni cerkveni sedež rimskega škofa - papeža. Maša. Obiščemo tudi bližnjo cerkev Svetega križa – Santa Croce in Jerusalemme, ki velja za eno izmed sedmih cerkva, katero bi naj romarji obiskali.
3. dan: sreda, 28. september   Vatikan – Rim
Zajtrk in vožnja v VATIKAN. Na mogočnem trgu z Bernninijevimi arkadami, obeliskom, apostolskimi palačami, … nas najbolj očarajo bazilika sv. Petra s svetnikovim grobom in mnogimi znanimi umetninami ter vatikanske grobnice, kjer so pokopani papeži. Udeležimo se avdience pri papežu Frančišku.
4. dan: četrtek, 29. september Rim – Assisi – Slovenija
Zajtrk. Slovo od Rima in vožnja v ASSISI mesto sv. Frančiška in sv. Klare. Sledi povratek proti domu. Mimo Bologne in Benetk se v kraje odhoda vrnemo v poznih nočnih urah.
CENA: 299 EUR (za 45 udeležencev), 319 EUR (35 udeležencev)
V ceno je vključeno: avtobusni prevoz po programu, cestnine, parkirnine in takse, avtobusna dovolilnica za center Rima, 3 polpenzioni v hotelu 3* (dvoposteljne sobe, TWC), vsi zunanji ogledi po programu, duhovno in strokovno vodstvo, organizacija in izvedba romanja, nezgodno zavarovanje in DDV.
Način plačila: 50 EUR ob prijavi, možnost odplačevanja na obroke brez obresti.