Avtor: Župnija Dokležovje Objavljeno: 12. 06. 2016

Oznanila 12. junija 2016

Zlatomašnik bod' pozdravljen!

Tako si želimo in tako upamo, da bo v nedeljo, 19. junija 2016, zadonelo v beltinski cerkvi. Pred 50 leti se je namreč beltinska župnija veselila kar treh novomašnikov. To so bili: p. Vinko Škafar iz Beltinec, Stanislav Duh iz Melinec in Stanko Tratnjek iz Lipovec. Takratni novomašniki bodo sedaj kot zlatomašniki pristopili k oltarju v domači beltinski župnijski cerkvi, in se Bogu zahvaljevali za to veliko milost, ki jim jo je izkazal Bog, da mu lahko že 50 let zvesto služijo kot duhovniki svete Cerkve.
Ob Vašem zlatomašnem jubileju s hvaležnostjo in globokim spoštovanjem zremo na Vašo življenjsko in duhovniško pot.
Res, jubilejna pesem morda ni tako glasna kot novomašna, je pa globlja in po vsebini bogatejša. Ob duhovniških jubilejih odpade marsikaj zunanjega, ker je vse bolj dozorelo, bolj življenjsko, prekaljeno v preizkušnjah in trpljenju. Zato je obhajanje Vašega zlatomašnega  jubileja res ena sama hvaležnost Bogu, Kristusu in dobrim ljudem.
Ko Vam v imenu vse župnije prisrčno čestitam ob 50-letnici duhovniškega posvečenja, se Vam hkrati zahvaljujem za vse tihe molitve, žrtve in odpovedi za mnoge namene, o katerih se nam niti ne sanja, tudi za našo beltinsko župnijo, a sem prepričan, da je bilo pri dobrem Bogu vse sprejeto in tudi uslišano.
S čestitko in zahvalo pa prihaja tudi želja: naj Vas dobri Bog obilno blagoslovi in Vam podari bogastva svojih milosti. Naj Vam naklanja še naprej zdravja in moči, da boste zmogeli postoriti še kaj dobrega in pomembnega za našo Cerkev. Vaš vzgled neutrudnega, vdanega in zvestega duhovnika in redovnika naj nagovori katerega izmed mladih fantov, pa tudi deklet, da bodo še lažje slišali Gospodov klic “Hodi za menoj!” in se tako odločili za duhovniški ali redovniški poklic.

Slavljenje za družine
Vabljeni na Slavljenje za družine, ki se bo odvijalo v nedeljo, 19.6. ob 15.00 v Vrtcu Lavra. Tokratna gosta bosta Jerica in Janez Bohanec! Jerica in Janez sta aktivna v družinski pastorali (voditeljski par pri Družina in življenje, vsako leto tudi organizirata duhovne vaje za zakonce), zadnja leta pa sta veliko vložila tudi v Moške in Ženske zajtrke v Veržeju. Naslov njunega pričevanja se glasi »Komarjeva družina«. Vabljene mamice, očki, zakonski pari, skratka vsi, ki si želite nedeljo popoldne preživeti ob Jezusu in z drugimi družinami. Za varstvo in animacijo otrok bodo poskrbeli »Otroci za Kristusa«.

Halasov shod
Vabljeni na Halasov shod v Črensovce, ki ga na dan krsta Božjega služabnika Danijela Halasa, v soboto, 25. junija 2016 pripravlja župnija Črensovci.
- Ob 13. uri: Kolesarjenje po Halasovi romarski poti, ki bo potekala od župnijske cerkve v Črensovcih, do križevega pota na Hotizi, preko Velike Polane, kjer se bomo ustavili v župnijski cerkvi in na grobu Božjega služabnika ter se nato vrnili v Črensovce, kjer bo sledila molitvena ura in sv. maša.
- Ob 15. uri: Molitvena ura
- ob 16. uri: Sveta maša
- ob 17. uri: Predstavitev Halasovega usmiljenja
Vabljeni k molitvi za Halasovo beatifikacijo.

Mašni nameni od 13. do 26. junija 2016

Ponedeljek, 13. junij; Anton Padovanski - redovnik:
18.00 v zahvalo za 92 let življenja
Torek, 14. junij; Valerij in Rufin - mučenca:
18.00 za božji blagoslov v novem zakonu
Sreda, 15. junij; Vid - mučenec:
18.00 za + Terezijo Perdigal
Četrtek, 16. junij; Beno iz Meissna - škof:
18.00 za + Miroslava Čeh
Petek, 17. junij; Rajner - samotar:
18.00 za + Apolonijo Kovač
Sobota, 18. junij; Gregor Janez Barbarigo - škof:
8.30 za + Franca Plej
Nedelja, 19. junij; 12. nedelja med letom
8.00 za + Alfonza Jerič (obl.)
10.00 za + Ivana Škraban iz Železniške ulice
Ponedeljek, 20. junij; Adalbert - škof:
18.00 za + Vlasto Ropoša
Torek, 21. junij; Alojzij Gonzaga - redovnik:
18.00 za vse + Horvatove
Sreda, 22. junij; Janez Fisher - škof:
18.00 za + starše Alojza in Katarino Zver ter stare starše Zver in Gjörek
Četrtek, 23. junij; Jožef Cafasso - redovnik:
18.00 za + Jožefa in Matildo Plej
Petek, 24. junij; Rojstvo Janeza Krstnika:
18.00 za + Moniko Škraban
Sobota, 25. junij; Vilijem - opat:
8.30 za + Terezijo Perdigal
Nedelja, 26. junij; 13. nedelja med letom:
8.00 za + Antona Brunec (obl.)
10.00 za + Mihaela Brunec, dvojne starše in brata