Avtor: Župnija Dokležovje Objavljeno: 26. 06. 2016

Oznanila 26. junij 2016

Novomašnik bod’ pozdravljen

Na praznik apostolov Petra in Pavla bo v slovenskih stolnicah zopet zadonela pesem, Novomašnik bod’ pozdravljen.  »Novomašnik bod’ pozdravljen,« bo v naslednjih dneh odmevalo v večih krajih naše domovine. Mladi fantje se bodo odpravili na delo v Gospodov vinograd. Zato je nova maša velik praznik. Nova maša v župniji je najprej zahvala Bogu. Samo on ve koliko molitev je bilo potrebnih, da je seme padlo na plodna tla. Nova maša je tudi zahvala družini iz katere duhovnik izhaja. Veliko je namreč poklicanih, a malo izvoljenih. Nova maša je končno zahvala občestvu župnije, ki je do tega velikega dogodka za krajevno in vesoljno Cerkev, pripeljala svojega novomašnika. Namreč vsak človek raste iz skupnosti in župnijskega občestva. In pravo zvesto občestvo si bo še naprej z molitvijo in prošnjo za svojega duhovnika prizadevalo za več zakramentov, za lepšo podobo duhovnika v javnem življenju, za sprejemanje ljudi potrebnih tolažbe, za služenje sočloveku, za delitev zakramentov in za vse pridige o dobroti in ljubezni, ki jih bo novomašnik opravil v prihodnjih letih.
Morda se bo kdo spraševal, kakšen je danes, v času interneta, televizije in ostalih elektronskih medijev sploh vpliv pridig. Ne vemo, ker nismo ljudje tisti, ki dajemo rast, smo le tisti, ki sejemo… Kje so lanski sončni vzhodi? Prešli so v sadeže, v žito in zelenjavo. Postali so kruh in druga hrana, ki so nahranili ljudi. In kje so lanske dežne kapljice? Seveda smo jih pozabili, toda napojile so zemljo in opravile pomembno nalogo, njihov blagodejni vpliv pa ostaja. Podobno je z pridigami. Postanejo del življenja ljudi in jim pomagajo, da bi postali plemenitejši, bolj podobni Kristusu, okrepljeni za nebesa. Nobena pridiga tako ne bo zaman…

V sredo je praznik apostolov Petra in Pavla. Svete maše bodo ob 9. in zvečer ob 18. uri. Lepo smo vabljeni ta dan tudi na duhovniško posvečenje, ki bo soboški stolnici ob 16. uri. Lepo vabljeni.

V nedeljo, 10. julija, bo v beltinski župniji obhajal novo sveto mašo br. Boštjan Horvat. Lepo smo povabljeni na to veliko slovesnost.

Maše med tednom od ponedeljka, 27. junija, do začetka septembra bodo zjutraj ob 8. uri.

Odprtje razstave Deset smehljajev
Ob 10-letnici Škofije Murska Sobota bo pripravljena razstava Deset smehljajev, ki bo odprta v Srebrni hiši v Martinju ob prazniku zavetnika murskosoboške škofije, v torek, 5. julija 2016 ob 17. uri. Razstava bo nato potovala po župnijah, da si jo bo lahko ogledalo čim več ljudi. Prikazala bo deset smehljajev, se pravi deset področij, ki so kristjanom v Pomurju prinesli nekaj lepega in dobrega.
Vabljeni k ogledu razstave!

Mašni nameni od 27. junija do 10. julija 2016

Ponedeljek, 27. junij; Ema - kneginja
8.00 za + Marijo Panker
Torek, 28. junij; Irenej - mučenec:
8.00 za +starše Alojza in Rozalijo Šebjan (obl.)
Sreda, 29. junij; Peter in Pavel - apostola:
9.00 za + dva Petra in Marto Horvat (obl.)
18.00 za + Katarino Ropoša
Četrtek, 30 junij; Prvi mučenci rimske Cerkve:
8.00 za + Dragota in Ivana Gomboc (obl.)
Petek, 1. julij; Oliver Plunkett - mučenec:
8.00 za + Moniko Škraban
Sobota, 2. julij; Ptujskogorska Mati Božja:
8.30 za + Štefana Klemenčič (30. dan)
Nedelja, 3. juluj; 14. nedelja med letom - nedelja Slovencev po svetu
8.00 za + starše Jožefa in Marijo Antolin
10.00 za + Štefana Klemenčič
Ponedeljek, 4. julij; Urh - škof:
8.00 za + Terezijo Perdigal
Torek, 5. julij; Ciril in Metod - slovanska apostola:
8.00 za + Cirila Lopert
Sreda, 6. julij; Marija Goretti - devica:
8.00 za + Franca Kovač
Četrtek, 7 julij; Vilibald - škof:
8.00 za + starše Martina in Verono Lopert (obl.)
Petek, 8. julij; Kilijan - škof:
8.00 za + dva brata Jožefa in Štefana Šebjan (obl.)
Sobota, 9. julij; Avguštin Zhao Rong in kitajski mučenci:
8.30 za + Katarino Ropoša (30. dan)
Nedelja, 10. julij ; 15. nedelja med letom - nova maša:
8.00 za + Marijo Gavez
10.00 za + Janeza Miholič