Oznanila 4. september 2016

V mesecu septembru začenjamo v župniji novo pastoralno leto. Prav je, če je v župniji živo versko dogajanje. Če temu ni tako, potem pravimo da je župnija duhovno mrtva. Tega pa si nikakor ne želimo. Upokojeni papež Benedikt XVI. je svoji prvi okrožnici dal naslov Bog je ljubezen. To piše tudi v sv. pismu, kjer v Janezovem pismu lahko beremo, da je Bog ljubezen. Da Bog ljubi ljudi? Kdo bi si to mislil? Da nas ljubi z našo grešnostjo, zlobo, hudobijo, zavistjo? Da pusti živeti bi še nekako razumeli, a da Bog ljubi ljudi se nam zdi neverjetno. A prav to je sporočilo krščanske vere. Da nas Bog ima rad. Sodobnemu človeku je dovolj praznih besed, še bolj pa praznih obljub. Moderni človek želi iskati in spoznati Resnico, zavedajoč se, da ga bo Resnica osvobodila. Tudi Boga želi videti, a ne naslikanega, ne umetniško upodobljenega, ne iz lesa izrezljanega, ne iz kamna izklesanega, ampak živetega Boga. Se pravi Boga, ki živi v nas in v naših bratih in sestrah. V duhu teh besed vabim vse člane zakonske skupine, ki smo se prejšnje leto srečevali ob prvih sredah v mesecu po njih pa tudi druge zakonske pare, da se pridružijo zakonski skupini, da bomo tudi v tem pastoralnem letu skupaj iskali in spoznavali Resnico in živeti v objemu Božje in medsebojne ljubezni. Prvo srečanje bo prihodnjo sredo, 7. septembra ob 19.00 uri v župnišču v Beltincih. Lepo vabljeni!
Obiskala nas bo Marija Romarica. V naši lendavski dekaniji bo od 13. do 15. septembra in v naši župniji bo v četrtek, 15 septembra na praznik Žalostne Matere Božje.
15.00 - 17.00 Dokležovje (podroben spored bo obhajanje v naši župniji bo objavljen prihodnjo nedeljo)
MOLITEV V ČASU PRIPRAVE
Fatimska Devica, Mati usmiljenja, Kraljica svetega rožnega venca, pomagaj nam, da bo tvoj tretji milostni obisk Slovenije v nas poglobil vero, upanje in ljubezen ter okrepil odločitev za zvesto življenje po evangeliju. Vodi naša srca, da se bodo upodobila po tvojem Srcu in Srcu tvojega Sina Jezusa. Naj premišljujemo tvoja sporočila in po njih živimo! Radi bomo molili rožni venec, ki si ga v Fatimi tako zelo priporočala. Usmerjaj nas k svojemu Sinu Jezusu, ki je naša pot, resnica in življenje. Posebej se ozri na naše družine, saj si njihova mati in kraljica. Naj živijo  v medsebojni ljubezni in edinosti, ter se ravnajo po Božji volji, da bo tvoj Sin Jezus vedno med njimi. Po tvojem brezmadežnem Srcu se izročamo presvetemu Jezusovemu Srcu. Naj nas on pripelje v naročje usmiljenega nebeškega Očeta. Amen.

Od ponedeljka naprej so delavniške svete maše zvečer ob 18. uri.

V torek po večerni sveti maši bo srečanje članov Župnijskega pastoralnega sveta.

V četrtek, 8. septembra, je praznik Marijinega rojstva – mala meša. Maše bodo ta dan ob 8. in zvečer ob 18. uri. Lepo vabljeni na ta praznik k sveti maši.

Slovesno somaševanje in posvetitev škofije Jezusovemu in Marijinemu Srcu
Po slovenskih škofijah in župnijah že od letošnjega meseca maja roma milostni kip Device Marije iz Fatime. V petek, 9. septembra 2016 bo ta kip priromal tudi v soboško stolnico. Ob 21. uri zvečer bo v stolnici slovesno somaševanje škofa in duhovnikov. Med sveto mašo bomo obnovili posvetitev naše škofije Jezusovemu in Marijinemu Srcu. Po sveti maši bo celonočno bedenje in molitev. Dva tedna bo milostni kip Device Marije iz Fatime romal po župnijah in nekaterih redovnih skupnostih v soboški škofiji.

Sem orodje Božjega usmiljenja
Stična mladih 2016 se nezadržno približuje. Ekipe prostovoljcev delajo s polno paro in komaj čakajo, da pride 17. september. Si se že odločil/-a, da se nam pridružiš? Več nas bo, lepše bo. V mnogih mladih (preko 500) odmeva veličastno srečanje v Krakovu na Svetovnem dnevu mladih. Smo v svetem letu usmiljenja in z teboj želimo deliti molitev, ki smo jo pripravili za letošnjo Stično mladih. Naš Bog, ki je poln usmiljenja, naj odpre naše srce, roke, jezik, noge, da bomo blizu sočloveku.
Bog, usmiljeni Oče,
po Jezusu Kristusu si nam razodel svojo ljubezen.
Nakloni nam milost, da bomo orodje tvojega usmiljenja.
Nauči nas prinašati vero vsem, ki dvomijo,
upanje obupanim, ljubezen ravnodušnim,
odpuščanje tem, ki so grešili in veselje nesrečnim.
Naj iskra usmiljene ljubezni, ki si jo zanetil v nas,
postane ogenj, ki lahko spreminja srca in prenovi obličje zemlje.
Marija, Mati Usmiljenja, prosi za nas.
Blaženi Alojzij Grozde, prosi za nas.

Mladi vabljeni, da se čim prej prijavite za romanje v Stično, ki bo v soboto, 17. septembra 2016.

Mašni nameni od 5. do 18. septembra 2016

Ponedeljek, 5. september ; Mati Terezija - redovnica:
18.00 za † Vinka Jerič in Berto Pucko (obl.)
Torek, 6. september; Zaharija - prerok:
18.00 za † Alojza Brunec (obl.)
Sreda, 7. september; Marko Križevčan - mučenec:
18.00 za † Marijo Panker
Četrtek, 8. september; Marijino rojstvo - mali šmaren:
8.00 za † Apolonijo Kovač
18.00 za † Marijo Lopert
Petek, 9. september; Peter Klaver - jezuit
18.00 za † starše Jožefa in Marijo Fras
Sobota, 10. september; Nikolaj Tolenski - spokornik:
8.30 za † Franca Plej
Nedelja, 11. september; 24. nedelja med letom:
8.00 za vse † v družini Lipič in Žižek
10.00 za † Moniko Škraban
Ponedeljek, 12. september; Marijino ime:
18.00 za † Miroslava Čeh
Torek, 13. september; Janez Zlatousti - cerkveni učitelj:
18.00 za † Terezijo Perdigal
Sreda, 14. september; Povišanje sv. Križa:
18.00 za † Katarino Ropoša
Četrtek, 15. september; Žalostna Mati Božja:
18.00 za † Marijo Panker
Petek, 16. september; Kornelij in Ciprijan - mučenca:
18.00 za † Alojza Jerič (obl.)
Sobota, 17. september; Robert Bellarmino - cerkveni učitelj:
8.30 za † Apolonijo Kovač
Nedelja, 18.september; 25. med letom- nedelja svet. kandidatov:
8.00 za † Miroslava Čeh
10.00 za † Janeza Miholič