Avtor: Župnija Dokležovje Objavljeno: 18. 09. 2016

Oznanila 18. september 2016

Šest kratkih zgodb

Nekoč so se vaščani odločili, da molijo za dež. Na dan molitve so se vsi zbrali, ampak samo en fantič je prišel z dežnikom. To je VERA.

Ko vržeš otročička v zrak, se smeji, ker ve, da ga bomo ujeli. To je ZAUPLJIVOST.

Vsako noč gremo v posteljo brez kakršnegakoli zagotovila, da bomo naslednje jutro še živi, vendar vseeno nastavimo budilko, da nas zbudi. To je UPANJE.

Načrtujemo velike stvari za jutri, čeprav čisto nič ne vemo o prihodnosti. To je ZAUPANJE.

Vidimo trpljenje na svetu, vendar se še vedno poročamo in imamo otroke. To je LJUBEZEN.

Na srajci nekega starca je pisalo: »Nisem star 80 let, imam jih sladkih 16 s 64-letnimi izkušnjami.« To je ODNOS.

Nam to kaj pove?!

Halasov shod
Vabljeni na Halasov shod v Veliko Polano, ki ga v sredo, 21. septembra 2016 pripravlja župnija Pertoča.
- Ob 18.30. uri: Molitvena ura
- ob 19.00 uri: Sveta maša
Vabljeni k molitvi za Halasovo beatifikacijo.

Skupaj prebirmo pisma papeža Frančiška o posinodalni spodbudi, ki govori o družini: AMORIS LAETITIA – RADOST LJUBEZNI
Dom duhovnosti Kančevci, 28. – 30. oktober 2016
Voditelj: dr. Marjan Turnšek, upokojeni mariborski nadškof in metropolit.

Spoštovani!
Prisrčno vabimo vaše družine na septembrsko Slavljenje za družine, na katerem bomo gostili zakonca Rozman iz Tržiča.
Helena in Aleš Rozman sta zadnje leto šla skozi večjo preizkušnjo v družini - rak. Zakonca nam bosta odkrito povedala, kako sta skupaj z Bogom prebrodila največje skrbi, strahove in kaj je to pomenilo za njun odnos in otroke. Pričavnje vredno posluha!
Nedelja, 18. september ob 15.00, vrtec Lavra v Murski Soboti.
Kot duhovnik bo z nami br. Primož iz Kančevec.
Za otroke bodo poskrbeli animatorji programa »Otroci za Kristusa«.

Mašni nameni od 19. septembra do 2. oktobra 2016

Ponedeljek, 19. september ; Januarij - škof in mučenec:
18.00 za † starše Rozalijo in Alojza Šebjan (obl.)
Torek, 20. september; Andrej Kim Tae-gon - duhovnik:
18.00 za † Marijo Panker
Sreda, 21. september; Matej - evangelist:
18.00 za † Apolonijo Kovač
Četrtek, 22. september; Mavricij - mučenec:
18.00 za † Miroslava Čeh
Petek, 23. september; Pij iz Pietrelcine - redovnik
18.00 za † Škrabanove in Mesaričove
Sobota, 24. september;Anton Martin Slomšek - škof:
8.30 za † Terezijo Perdigal
Nedelja, 25. september; 26. nedelja med letom:
8.00 za † Jerneja Žalik
10.00 za † Aleksandra Budja
Ponedeljek, 26. september; Kozma in Damjan - mučenca:
18.00 za † Moniko Škraban
Torek, 27. september; Vincencij Pavelski - ust. lazaristov
18.00 za † Katarino Ropoša
Sreda, 28. september; Venčeslav - mučenec:
18.00 za † Marijo Panker
Četrtek, 29. september; Mihael, Gabrijel, Rafael - nadangeli:
18.00 za † Apolonijo Kovač
Petek, 30. september; Hierinim - duhovnik:
18.00 za † Franca Plej
Sobota, 1. oktober; Terezija Deteta Jezusa - devica:
8.30 za † Terezijo Perdigal
Nedelja, 2. oktober; 27. med letom- rožnovenska nedelja:
8.00 za † Janeza Miholič
10.00 za † Marto in Franca Klemenčič

Odbor za posvetitev Jezusovemu in Marijinemu Srcu ter Aritours vas vabita na romanje Z MARIJO ROMARICO »DOMOV« V FATIMO
Duhovno vodstvo: nadškof msgr. Alojzij Cvikl
Program potovanja:
1. dan: ponedeljek, 17. oktober   Maribor/Ljubljana – Zagreb – Lizbona – Fatima
Odhod avtobusa v zgodnjih jutranjih urah iz dogovorjenih krajev. Vožnja do letališča v Zagrebu in ob 7.45 polet z letalom v Lizbono. Po pristanku ob 10.15 sledi vožnja z avtobusom v FATIMO. Po prihodu najprej opravimo križev pot, ki vodi iz Fatime skozi oljčni nasad do bližnje vasice ALJUSTREL, kjer si ogledamo rojstni hiši Marijinih izbrancev... Po maši se ta dan še slovesno poslovimo od Fatimske Marije romarice, ki jo iz Slovenije pospremimo na njeni poti domov. Namestitev v romarskem domu in večerja. Ob 21.30 lahko prisostvujemo pri molitvi rožnega venca ter procesiji z Marijinim kipom in lučkami.
2. dan: torek, 18. oktober                      Fatima
Po zajtrku in maši obiščemo svete kraje: kapelo prikazovanj, baziliko z grobovi vidcev, trg Esplanade in novo cerkev, ki jo je s čudovitimi mozaiki okrasil jezuit p. Marko Rupnik. Kosilo. Prosto popoldne za osebne pobožnosti. Po večerji se pridružimo množici romarjev iz vseh koncev sveta v procesiji z lučkami, ki jo vsak večer pripravljajo Mariji v čast. Nočitev.
3. dan: sreda, 19. oktober Fatima – Lizbona – Zagreb – Ljubljana/Maribor
Jutranja maša v baziliki na glavnem oltarju, poleg grobov blaženih pastirčkov. Zajtrk in vožnja v Lizbono. Polet letala ob 11.00 uri, v Zagreb prispemo ob 15.25. Preostane nam le še vožnja z avtobusom v kraje odhoda.
Cena: 475 eur.
V ceno je vključeno: letalski prevoz na relaciji Zagreb – Lizbona in nazaj v ekonomskem razredu, transfer na letališče in nazaj, prevozi na Portugalskem, 1 polni penzion ter 1 polpenzion v romarskem domu v Fatimi (dvoposteljne sobe, TWC), duhovno in strokovno vodstvo, organizacija in izvedba romanja, nezgodno zavarovanje in DDV.
Način plačila: 100 EUR ob prijavi, možnost odplačevanja na obroke.