Avtor: Župnija Dokležovje Objavljeno: 11. 12. 2016

Oznanila 11. december 2016

Razmišljanje ob adventnem vencu

Romamo podnevi in ponoči, popotniki med rožami in trnjem, iščemo neskončno, srečo, ki ne mine. Žejni smo, Gospod, ljubezni in luči. Žge vprašanje: čemu so rojstvo, smrt, obup in žalost, vojne, lakota, krivice, nesvoboda, sovraštvo, tekmovalnost, boj? Advent prinaša odgovor: v iskanju rešitve nismo več sami! Sam Bog prihaja, da bo naš brat. Prihajaš, Gospod Jezus, podnevi, sredi hrupa, in v mirni tihi noči, k iskalcu, ki te kliče, in k ravnodušnemu, zastonjski dar. Stojiš pred vrati, trkaš, sedaš k skupni mizi, ponujaš roko, s pogledom zdraviš naše rane in vračaš upanje, veselje, mir. Tu smo, Gospod, z ubogim srcem v roki: Naj bom tvoj Betlehem!
Adventni čas, ki ga obhajamo, nam vrača obzorje upanja, upanja, ki ne razočara. Upanje, ki preprosto nikoli ne razočara, ker Gospod nikoli ne razočara! On je zvest! On ne razočara! Premislimo in okušajmo to lepoto.
Zgled te duhovne drže, tega načina bivanja in hoje v življenju, je Devica Marija. Preprosto podeželsko dekle, ki nosi v srcu celotno Božje upanje. V njenem telesu je Božje upanje dobilo meso in postalo človek, postalo zgodovina, Jezus Kristus. V njenem Magnifikatu, ki je pesem Božjega ljudstva na poti ter vseh mož in žena, ki upajo v Boga, v moč njegovega usmiljenja. Pustimo se ji voditi, njej, ki je Mati, Mama, ki zna voditi. Pustimo se torej voditi Njej med tem časom pričakovanja in dejavne budnosti.

Mladi, vabljeni na dekanijsko srečanje v Dobrovnik, 17. decembra 2016 ob 19. uri, kjer bo adventno srečanje in možnost za spoved.

OTROCI vabljeni na mini A-B ORATORIJSKI DAN 2016!
Kdo: VSI OTROCI (OD 4 LET STAROSTI NAPREJ).
Za 3. razred je to druga duhovna obnova za pripravo na sv. obhajilo.
Kdaj: v soboto, 17. decembra 2016
Kje: v župnijskem domu in na župnijskem dvorišču Beltinci.
Čas: 9.00 do 15.00 ure.
Tema: sveta Družina in trije svetniki
Imeli bomo zanimive delavnice, igre, sv. spoved,… Srečali se boste s prijatelji oratorija, spoznali koga novega. Prijavnice bodo na voljo: verouk,  na naši oratorijski in župnijski internetni strani in v cerkvi.
S seboj imej sobne copate, v snežnem primeru primerno zimsko opremo.

Božična devetdnevica se začne 16. decembra - od takrat naprej ni verouka. Otroci in starši lepo povabljeni, da se udeležite devetdnevnice, vsaj kakšen večer oz. tisti dan, ko bi imeli otroci verouk.

Adventna akcija otroci za otroke poteka do božiča zato prosimo, da na sveti večer in božič otroci pred jaslice prinesete škatlice z zbranimi darovi za lačne otroke.

Na sveti večer vabljene družine z majhnimi otroki k maši in božičnici ob 16. uri. Ta dan maše zjutraj ob 8.30 ne bo. Posebej pa se potrudimo in pridimo k polnočnici, ne pozabimo, da je božič velik praznik, zato kristjani ta dan ne ostanimo brez maše.

Mašni nameni od 12. do 25. decembra 2016

Ponedeljek, 12. december; Devica Marija iz Guadalupe:
17.00 za † Alojzijo Vohar, dar družina Sreš Pavla
Torek, 13. december; Lucija - devica:
17.00 za † brata Ivana in Ladislava Vohar
Sreda, 14. december; Janez od Križa - duhovnik
17.00 za † Cirila Škraban, starše Lukač in Škraban
Četrtek, 15. december; Marija di Rossa - redovnica:
17.00 za † starše Horvat, dva brata in sestri
Petek, 16. december; Adela - kraljica:
17.00 za † Apolonijo Kovač
Sobota,17. december; Janez de Matha - redovni ustanovitelj:
8.30 za † Štefana Lük
Nedelja, 18. december; 4. adventna nedelja:
8.00 za † Rozino Ribič
10.00 za † Janeza Šebjan (obl.)
Ponedeljek, 19. december; Urban V. - papež:
17.00 za † Katarino Ropoša
Torek, 20. december; Vincencij Romano - duhovnik:
17.00 za † Ano Gregor iz Izole (30. dan)
Sreda, 21. december; Peter Kanizij - duhovnik:
17.00 za † Moniko Škraban
Četrtek, 22. december; Frančiška K. Cabrini - redovna ustanoviteljica:
17.00 za † Franca in Marijo Kranjec (obl.)
Petek, 23. december; Janez Kancij - duhovnik:
17.00 za † Adolfa Žnidarič
Sobota,24. december; Adam in Eva - prastarši; SVETI VEČER:
16.00 za † Borisa Škraban
24.00 Bogu in Mariji v zahvalo za ozdravitev
Nedelja, 25. december; BOŽIČ:
8.00 za † Štefana Berendijaš iz Lipovec, dar družina Marin
10.00 za † Emo in Jožefa Poredoš