Avtor: Župnija Dokležovje Objavljeno: 22. 01. 2017

Oznanila 22. januar 2017

Nedelja Svetega pisma 2017

Nedelja Svetega pisma je praznik Svetega pisma. Je dan v letu, ko se posebej ustavimo in zahvalimo Bogu za dar zapisane Božje besede. Spomnimo se bogate svetopisemske dediščine, ki jo imamo Slovenci in ki nam je danes lahko v veliko spodbudo in navdih. Obenem je to priložnost za iskanje načinov, kako bolje »ravnati z Božjo besedo« (2 Tim 2,15).
Praznovanje svetopisemske nedelje se je v Sloveniji začelo že leta 1990 na pobudo katoliških biblicistov, pripravlja pa ga Slovensko biblično gibanje. 29. januarja 2017 bomo tako praznovali že osemindvajseto nedeljo Svetega pisma.
Na pobudo Svetopisemske družbe se praznovanju nedelje Svetega pisma letos začenjajo pridruževati tudi različne protestantske Cerkve.
O letošnjem geslu »Spregovorim ti na srce« (Oz 2,16)
Vsak od nas uživa v prijetnem druženju in pogovoru, saj nas te stvari bogatijo in napolnjujejo. Ustvarjeni smo za komunikacijo. Naš Stvarnik je Bog komunikacije. Že od samega začetka se je pogovarjal s prvim človekom Adamom in kasneje z njegovo ženo Evo. Bog se ni nikoli prenehal pogovarjati s človekom, kljub temu, da je človek grešil in zaradi greha izgubil osebni odnos z Bogom. To komunikacijo je Bog obdržal vse do danes. Bog komunicira s človekom na različne načine. V Stari zavezi je največkrat govoril z ljudmi po prerokih. V Novi zavezi pa največkrat govori po svojem Sinu Jezusu, po Svetem pismu, Svetem Duhu ter po ljudeh, ki imajo osebne izkušnje z Bogom.
Tema letošnjega svetopisemskega maratona in svetopisemske nedelje je: »Spregovorim ti na srce«. Besedilo je vzeto iz Knjige preroka Ozeja 2,16. Nekega dne je Bog poklical preroka Ozeja in mu osebno povedal sporočilo, ki ga mora povedati Izraelcem. Mora jim povedati, da so grešili in zapustili svojega Boga. Mora jim povedati, da kljub temu Bog hrepeni po pristnem odnosu z njimi, ker jih ljubi. Mora jim povedati, da greh, ki ga počenjajo, uničuje njihova življenja in jih oddaljuje od velikih blagoslovov, ki jih ima pripravljene za svoje ljudstvo. Ker jih Bog tako močno ljubi, se je odločil, da jim bo celo sam osebno govoril na srce. Zakaj na srce? Že slovenski pregovor pravi: »Kar od srca pride, se srca prime.« Bog je vedel, da je najbolj učinkovit način, če osebno nagovori njihova srca, ker se jih bo to najbolj dotaknilo. Enako je tudi danes. Tiho te nagovarja, da se odpreš za njegov milostni dar, Jezusa Kristusa, v katerem je odrešenje za vsakega, ki vanj veruje. Tiho te nagovarja, da hodiš z njim, ker te želi pripeljati v nebesa, kjer ti pripravlja večni dom in bogato dediščino. Nagovarja te, da bereš Sveto pismo, ker boš v njem našel vrednote, krščanske in moralne, ki bodo imele pomemben vpliv na tvoje odločitve in življenje. Tega v svetu ne boš našel in slišal, slišal boš ravno obratno. Zato se je Božjemu vabilu in govoru na srce vredno odzvati! Svetopisemski maraton in nedelja Svetega pisma je lahko v veliko spodbudo pri tvojem odzivu.
Zvonko Turinski

V petek, 27. januarja, je v naši župniji celodnevno češčenje. Zjutraj ob 8 uri bo sveta maša in nato češčenje do 10. ure. Popoldne bomo izpostavili Najsvetejše ob 15. uri in zaključili s sveto mašo ob 17. uri.

V četrtek 2. februarja, je praznik svečnica. Vabljeni k sveti maši zjutraj ob 8. in zvečer ob 17.uri.

3. februarja bomo obhajali prvi petek v mesecu.

Župnija Dobrovnik in Aritours vabita v RIM, VATIKAN in ASSISI od 24. do 27. aprila 2017
CENA: 299 EUR (za 45 udeležencev), 339 EUR ( za 35 )
50 EUR POPUSTA za otroka do 15 let v sobi z dvema odraslima!
Za zgodnjo prijavo do 15. januarja 2017 vam Aritours podarja odstopnino v vrednosti 15 EUR!
V ceno je vključeno: avtobusni prevoz po programu, cestnine, parkirnine in takse, avtobusna dovolilnica za center Rima, 3 polpenzioni v hotelu 3* (dvoposteljne sobe, TWC), vsi zunanji ogledi po programu, duhovno in strokovno vodstvo, avdio guide sistem (slušalke), organizacija in izvedba romanja, nezgodno zavarovanje in DDV.
Možna doplačila: vstopnina za katakombe in za vzpon na kupolo bazilike sv. Petra (cca. 15 EUR), enoposteljna soba 75 EUR.
Način plačila: 50 EUR ob prijavi, možnost odplačevanja na obroke brez obresti.
Odstopnina: 15 EUR (v primeru dokumentirane višje sile).
Splošni pogoji so sestavni del programa in so objavljeni na spletni strani www.aritours.si

Mašni nameni od 23. januarja do 5. februarja 2017

Ponedeljek, 23. januar; Henrik - dominikanec:
17.00 za † Albino Gornjec
Torek, 24. januar; Frančišek Saleški - cerkveni učitelj:
17.00 za † Vilija Zver (obl.), ter starše Avgusta in Ano Šebjan
Sreda, 25. januar; Spreobrnitev apostola Pavla:
17.00 za † Apolonijo Kovač
Četrtek, 26. januar; Timotej in Tit - škofa:
17.00 za † Moniko Škraban
Petek, 27. januar; Angela Merci - ustanoviteljica uršulink:
8.00  za † Katarino Ropoša
17.00 za † Silvo Pucko iz Nedelice
 za † Ano Horvat
Sobota, 28. januar; Tomaž Akvinski - cerkveni učitelj:
8.30 za † Apolonijo Kovač
Nedelja, 29. januar; 4. nedelja med letom - nedelja Svetega pisma:
8.00 za † Avguština Blagovič (obl.)
10.00 za † Stanislava Ropoša (obl.)
Ponedeljek, 30. januar; Hijacinta Mariscotta - tretjerednica:
17.00 za † Franca Kovač (obl.)
Torek, 31. januar; Janez Bosko - ustanovitelj salezijancev:
17.00 za † Alojzijo Vohar
Sreda, 1. februar; Brigita Irska - opatinja:
17.00 za † Alfonza Žnidarič
Četrtek, 2. februar; Jezusovo darovaje - svečnica:
8.00 za † Apolonijo Kovač
17.00 za † Marijo Hausner
Petek, 3. februar; Blaž - škof:
17.00 za † Marijo Jerič (obl.)
Sobota, 4. februar; Jožef Leoniški - kapucin:
8.30 za † Štefana Lük
Nedelja, 5. februar; 5. nedelja med letom