Oznanila 5. marec 2017

Spoštovani!
Možakarji: možje, bratje, sinovi, vnuki, dedki, očetje, samski, ... skratka moški med 25 in 104 letom starosti, ste vabljeni na enodnevni odmik za moške v Kančevce v soboto, 11. marca 2017 od 9:00 pa do predvidoma 17:00 (zbiranje bom med 8:30 in 9:00).
Duhovni voditelj odmika bo brat Milan Kvas.
Dan, ki ga bomo preživeli skupaj bo temeljil na metodi poslušanja in pogovora. Ta metoda je stara in preizkušena. Ob temi dneva bo najprej priložnost za osebni premislek, nato se pogovorimo po malih skupinah in nato vsi skupaj. Pomagamo si tudi s filmom. Srečanje bomo zaključili s sveto mašo, pri kateri bomo prosili za blagoslov, da bi to, kar smo čez dan spoznali, zmogli tudi živeti.
Več informacij o odmiku si lahko preberete na www.kapucini.si/kancevci-2017-odmik-za-moske/ oziroma vprašate po emailu janez.bohanec@gmail.com.
Prijave prosim pošljite na email janez.bohanec@gmail.com.
S spoštovanjem,
Janez Bohanec

Križev pot na Hotizi
Božji služabnik Danijel Halas je daroval svoje zemeljsko življenje 16. marca 1945 na Hotizi pri reki Muri. Ob njegovi mučeniški poti, se vsako nedeljo v postnem času odvija molitev križevega pota ob štirinajstih znamenjih trpljenja. Molitev vodijo različne skupine. Vsi ti dogodki so priložnost za poglobljeno molitev za Halasovo beatifikacijo in za rast vere, upanja in ljubezni do Boga in bližnjega.
Vabljeni k molitvi križevega pota, ki bo na Hotizi vsako postno nedeljo ob 16. uri.

Halasov shod
Ob obletnici smrti Božjega služabnika Danijela Halasa, v četrtek, 16. marca, vabljeni na Halasov shod v Lendavo, kjer bo:
- ob 17.00. uri: Molitvena ura
- ob 18.00 uri: Sveta maša
Vabljeni k molitvi za Halasovo beatifikacijo.

»40 ur brez telefona«
S to akcijo želimo spodbuditi mlade, da vsak dn v postu eno uro svojega prostega časa, med 19.00 in 20,00 izklopijo svoj mobilni telefon in ta čar porabijo za svoje odnose.
S sloganom #Resničnost je lepša sporočamo, da čeprav le-ta ni vedno lepša ampak pogosto težja, lahko z majhnimi dejanji, kot so pogovor, sprehod, branje knjige ali druženje s prijatelji, delamo velike spremembe v življenju.

V postnem času je na programu Radio Ognjišče od ponedeljka do petka vsak dan ob 19. uri prenos svete maše. Prenos je iz frančiškanske cerkve na Tromostovju v Ljubljani.

#DELI JEZUSA
Imaš računalnik, pametni telefon, televizijo? Si želiš letošnji post preživeti na poseben način? Poznaš akcijo #deliJezusa? Blagor ti! O blagrih bodo v tem postu razmišljali naključni mimoidoči, duhovniki in pričevalci, ki bodo posamezen blagor podkrepili z osebno izkušnjo. Vse to vsak postni ponedeljek, sredo, petek in nedeljo na spletni strani Pridi.com, Facebooku, Youtubu in Exodus TV vsak dan.

Od 19. do 25. marca 2017 v Cerkvi na Slovenskem praznujemo Teden družine. Letošnje geslo je: »Pogumno srce«. Letos želimo ob prazniku zavetnika družin izpostaviti pomen mož in očetov. Ob prazniku sv. Jožefa, na 3. postno nedeljo, bo pri vseh mašah blagoslov vseh mož. Možje ste vabljeni, da prevzamete pobudo in v tem tednu vi poskrbite in doma skupaj z družino zmolite eno desetko ali običajno večerno molitev. Zaradi postne nedelje bomo praznik sv. Jožefa liturgično obhajali že dan prej, 18. marca.

V Adventni akciji Otroci za otroke je bilo zbranih 145 eur.

Slovesnosti v župniji Dokležovje:
- 21. maja, birma
- 28. maja, prvo obhajilo
- 20. avgusta, proščenje

Mašni nameni od 6. do 19. marca 2017
Ponedeljek, 6. marec; Fridolin - opat:
17.00 za † Apolonijo Kovač
Torek, 7. marec; Perpetua in Felicita - mučenki:
17.00 za † Alojzijo Vohar
Sreda, 8. marec; Janez od Boga - redovni ustanovitelj:
17.00 za † Albino Gornjec
Četrtek, 9. marec; Frančiška Rimska - redovnica:
17.00 za † Lovrenca in Frančiško Panker
Petek, 10. marec; 40 mucencev:
17.00 za † Adolfa Žnidarič
Sobota, 11. marec; Benedikt - škof:
8.30 za † Štefana Lük
Nedelja, 12. marec; 2. postna nedelja:
8.00 za † Matildo Plej
10.00 za † Janeza Miholič
Ponedeljek, 13. marec; Leander Seviljski - menih:
17.00 za † Uroša Jerič (obl.)
Torek, 14. marec; Matilda - kraljica:
17.00 za † Katarino Ropoša
Sreda, 15. marec; Ludovika de Marillac  - redovnica:
17.00 za † Terezijo Škraban
Četrtek, 16. marec; Hilarij Oglejski - škof:
17.00 za † Apolonijo Kovač (obl.)
Petek, 17. marec; Patrik - škof:
17.00 za † Marijo Lopert (obl.)
Sobota, 18. marec; Liturgični  praznik sv. Jožefa:
8.30 za † Jožefa in Marijo Jerič, ter sorodnike Jerič
Nedelja, 19. marec; 3. postna nedelja- papeška:
8.00 za † Marijo Gavez, ter Francko in Lovrenca Panker
 za † moža Jožefa Klemenčič