Oznanila 3. september 2017

Novi začetek ...
Mediji nas že nekaj časa opozarjajo, da se na pločnike in cestne prehode vračajo šolarji. Poleg opozoril o previdnosti voznikov in otrok na cesti so v ospredju tudi sama pričakovanja glede pouka in verouka.
Vozniki – previdno na cestah okoli šol, župnišč in župnijskih domov! Starši – stojite otroku, predvsem prvošolcu, ob strani in ga podučite o pasteh poti v šolo! To so nasveti, s katerimi bi se strinjale tudi pristojne službe. Med njimi je tudi policija, ki opozarja, da so otroci kot prometni udeleženci nepredvidljivi, prometne predpise pogosto spregledajo ali pa si jih razlagajo po svoje, poleg tega ne zmorejo pravilno oceniti hitrosti in oddaljenosti bližajočega se vozila.
Dragi bratje in sestre, hvaležni smo Bogu za čas dopustov in počitnic, ko smo se mogli telesno in duhovno odpočiti in si nabrati novih moči za vsakdanje življenje.
Središče našega življenja in poslanstva je povezano z Bogom. Če je Bog v našem življenju na pravem mestu, smo z vsemi našimi bližnjimi v pravem odnosu; in tudi dejavnosti, dobrine in stvari, ki jih imamo, dobijo pravo mesto. Leto usmiljenja nas še posebej spodbuja k zaupanju v Božjo ljubezen, dobroto in pozornost do vsakega izmed nas in nam oznanja Božje usmiljenje, da bi v vsakdanjem življenju izkušali njegovo bližino, navzočnost in pomoč. K vedno večji povezanosti z Njim nas želi spodbuditi novo pastoralno in katehetsko leto, še posebej nedeljsko bogoslužje in vsakdanja molitev. Veroučna dejavnost in pastoralno delo pa nas uči in vzgaja k stalni povezanosti in življenju z Njim. Gospod naj blagoslavlja vsa naša prizadevanja in naj bo vedno z nami.
Verouk bomo začeli 18. septembra.
Vsem želim obilje blagoslova ob začetku novega šolskega leta.

Vpis na Katehetsko pastoralno šolo
Informativni dan bo v petek, 29. septembra ob 17. uri, na škofiji v M. Soboti. Vpis pa v petek 6. oktobra 2017 od 16. do 18. ure prav tako na škofiji.
Več informacij na spletni strani KPŠ.

Molitveni dan za duhovne poklice
Škofijski molitveni dan za duhovne poklice bo letos potekal pod geslom »Prisluhni in pogumno odgovori«, in bo združen z letnim srečanjem molivcev rož živega rožnega venca. Molitveno srečanje bo v soboto, 9. septembra 2017, v škofijskem romarskem svetišču pri Mariji Vnebovzeti v Turnišču, kjer bo ob 9.00 molitvena ura in ob 10.00 sveta maša, ki jo bo vodil škof msgr. dr. Peter Štumpf. Dogodek je namenjen tudi srečanju ministrantov iz vseh župnij v škofiji.

Stična mladih
Na vseslovenskem srečanju mladih v Stični, v soboto, 16. septembra 2017, sveto mašo ob 14. uri vodi murskosoboški škof msgr. dr. Peter Štumpf.

Mašni nameni od 4. do 17. septembra 2017
Ponedeljek, 4. september; Rozalija Sicilska, devica in spokornica:
18.00 za † Marijo Blagovič
 za † Antona Pleja
Torek, 5. september; Mati Terezija, redovnica in redovna ustanoviteljica:
18.00 za † Melito Mesarič
 za † Alojza Šebjana
Sreda, 6. september; Zaharija, prerok:
18.00 za † Terezijo Jerič
 za † Ivana Miholiča
Četrtek, 7. september; Marko Križevčan, mučenec:
18.00 za † Vincencija Gjöreka
Petek, 8. september; Marijino rojstvo - mala maša:
8.00 za † Marijo Lopert
18.00 za † Albino Gornjec
Sobota, 9. september; Peter Klaver, jezuit in misijonar:
8.30 za † Stanka Horvata (30. dan)
 za † Alojzijo Vohar
Nedelja, 10. september; 23. nedelja med letom:
8.00 za † Jano Miklošič (obl).
10.00 za † starše Obal, brate in sestre
Ponedeljek, 11. september; Prot in Hijacint, mučenca:
18.00 za † očeta Vinka Jeriča in sestro Berto Pucko (obl.)
 za † Terezijo Škraban
Torek, 12. september; Marijino ime:
18.00 za † Stanka Horvata
 za † Marijo Blagovič
Sreda, 13. september; Janez Zlatousti, škof in cerkveni učitelj:
18.00 za † Antona Pleja
 za † Melito Mesarič
Četrtek, 14. september; Povišanje sv. Križa:
18.00 za † Alojza Šebjana
 za † Terezijo Jerič
Petek, 15. september; Žalostna Mati Božja:
18.00 za † Ivana Miholiča
 za † Terezijo Škraban
Sobota, 16. september; Kornelij, papež in Ciprijan, škof, mučenca:
8.30 za † Alojza Jeriča (obl.)
Nedelja, 17. september; 24. nedelja med letom:
8.00 za zdravje
10.00 za † Janeza Miholiča